Trauminis smegenų sužalojimas, smegenų sukrėtimas, insultas ir TIA
Smegenų bangos pasikeičia po trauminio smegenų pažeidimo
Galvos smegenų traumos atvejais neurostimuliacija (tDCS, TMS, tVNS) yra spartesnį smegenų atsistatymą spartinantis veiksnys.
Kai smegenys pažeidžiamos, dažnai lėtesnės smegenų bangos – delta ir teta – pradeda vyrauti traumos vietoje, siekiant atstyti prarastas funkcijas. Šios bangos stebimos pas kūdikius, mažus vaikus ir jaunimą, kol jų smegenys vystosi, nes tai yra ląstelių augimo dažniai. Šios lėtos bangos yra angiogenezės, neuroplastiškumo ir neurogenezės bangos. Taigi visiškai logiška, kad smegenys sukels šias bangas bandydamos regeneruoti pažeistus audinius. Daugeliu galvos traumų atvejų delta ir teta modeliai užsifiksuoja, įsitvirtina ir tampa įprasti, neleidžiant išaugti iš smegenų sukrėtimo / insulto / traumos neįgalumo būsenos.
Kaip Neuromodus gali padėti esant trauminiam smegenų pažeidimui?
Daugybinių galvos traumų (ty profesionalių sportininkų), dažnai vadinamų lėtine traumine encefalopatija atvejais, nelaimingo atsitikimo vietose dėl neuronų pažaidos (pradžioje patyrus mikro neurouždegimą) kartais susidaro randų audinys. Jei uždegimas nesugebėjo tinkamai atstatyti smegenų (tai yra mikro neurouždegimo funkcija), smegenys galiausiai išmoks susidoroti su uždegimu, pakeisdamos ląstelių struktūras. Dėl to nesusidaro tvirtesni audiniai ir nauji neuronų ryšiai, mažėjo smegenų kraujo perfuzija.
Naudojant neurostimuliaciją, galima sukelti esminių pokyčių siekiant pagerinti smegenų funkcijas ir atsigauti po traumos. Tyrimai parodė, kad neurostimuliacija beveik iš karto padidina kraujo perfuziją ir kalcio išsiskyrimą. Atnešus daugiau šviežio deguonies į šias pažeistas vietas, smegenys turi daugiau galimybių pasveikti.



Kaip neurostimuliacija padeda smgenims sveikti?
Taikydami neurostimuliaciją galime moduliuojančią elektros srovę nukreipti į konkrečias smegenų sritis, susijusias su kalbos (pvz., Broca ar Wernicke srities), judėjimu (pvz., sensorine motorine žievė), bendru ir erdviniu suvokimu ir kt. Galime panaikinti atsirandantį rūką po smegenų sukrėtimo, atkuriant smegenų funkcionavimą tokia, kokia ji buvo.
Naudodami kintamosios srovės stimuliaciją, galime suteikti tiksliai tą dažnį, kurio trūksta kiekvienam atskiram asmeniui.