Neuromodus

Priklausomybių gydymas

Kas yra Priklausomybė?

Priklausomybė yra smegenų veiklos sutrikimas. Tai nėra disciplinos trūkumas ar moralinė problema. Smegenų treniruotės padeda normalizuoti tai, kas neveikia. Toks darbas sukuria tvirtą sveikimo ir atkryčių prevencijos pagrindą.
Smegenyse atlygio tinklas arba malonumo tinklas yra toks pat kaip priklausomybės tinklas. (Tai apima migdolą ir hipokampą). Priklausomybę sukeliantys narkotikai (metamfetaminas, kokainas, alkoholis ir kt.) keičia tinklo dinamiką, įvesdami neurofiziologinį disbalansą.
Mes susiduriame su daugybe priklausomybių rūšių, įskaitant alkoholį, kokainą, priklausomybę nuo sekso, maisto ir azartinių lošimų. Nors priklausomybės profilių yra daug, labai dažnai asmuo, turintis priklausomybę sukeliančių savybių. Jo EEG stebimi smegenų potencialų pokyčiai, tai vienas iš požymių, kad terapinis neuromoduliacijos potencialas yra didesnis nei vidutinis.

Ar neuroterapija veikia kaip priklausomybės gydymas?

Vis daugėja žinių, kad neuroterapija ir ypač neurostimuliacija yra veiksmingi priklausomybės gydymo būdai. Recenzuojamose mokslinėse publikacijose nustatyta:
• Sumažėjęs potraukis alkoholiui, nikotinui ir maistui (1)
• Kokaino potraukio mažinimas (2)
• Sumažėjęs smegenų reaktyvumas į su priklausomybe susijusius signalus (3)
• Rizikingų pasirinkimų sumažėjimas (4)

Priklausomybių tipai EEG

Yra keletas priklausomybės profilių, kuriuos galima atskleisti atliekant elektroencefalografiją. Vienas iš įprastų benzodiazapino toksiškumo simptomų yra visuotinė beta bangų supresija.
Dažnas alkoholikų skundas energijos trūkumas. Tai gali būti smegenų slopinimo pasekmė dėl alkoholio toksiškumo. Tai taip pat gali kilti dėl to, kad žmonių EEG visa supresuota. Dažnai šie žmonės trokšta stimuliacijos, kuri gali būti laikinai aktyvuota su alkoholiu, ilgesniam laikui su vaistais ar neurostimuliacija.

Priklausomybių gydymo mokslinės nuorodos

(1): Effects of non-invasive neurostimulation on craving: A meta-analysis http://dx.doi.org/10.1016/j.neubiorev.2013.07.009
(2): A Randomized Placebo-Controlled Trial of Targeted Prefrontal Cortex Modulation with Bilateral tDCS in Patients with Crack-Cocaine Dependence https://doi.org/10.1093/ijnp/pyv066
(3): Cognitive Related Electrophysiological Changes Induced by Non-Invasive Cortical Electrical Stimulation in Crack-Cocaine Addiction doi:10.1017/s1461145714000522.
(4): Modulation of Risky Choices in Recently Abstinent Dependent Cocaine Users: A Transcranial Direct-Current Stimulation Study doi:10.3389/fnhum.2014.00661